niedziela, 22 września 2013

SHINNYO LANTERN FLOATING FOR PEACE IN CENTRAL PARK.

Dekorowanie i wypuszczanie pięknych, pływających lampionów do wody jest symboliczną tradycją reprezentującą wzajemne połaczenie przeszłości, terażniejszości i przyszłości.
Wywodzi się ona  z japońskiego, buddyjskiego kościoła Shinnyo-en, gdzie właśnie w ten sposób  celebruje się pamięć zmarłych i ich życie.
Jest to bardzo podniosła uroczystość, której celem jest pokazanie, jak cenna jest harmonia i pokój w naszym życiu.
 
W ciągu ostatnich 15 lat w Dniu Pamięci (Memorial Day), międzynarodowa społeczność Shinnyo-en organizuje na Hawajach uroczystość zapalania pływających lamp dla uczczenia tych, którzy stracili życie w obronie Stanów Zjednoczonych.
 
 
W tym roku,
22 września, Shinnyo zorganizowało takie wydarzenie po raz pierwszy w Nowym Jorku. Odbyło się to celowo w przeddzień Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, pod nazwą Shinnyo Lantern Floating for Peace. 
Myślę że nie bez znaczenia był fakt iż 21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. 
Zresztą każdy pretekst jest dobry, aby podkreślać znaczenie tego, czego sobie wszyscy życzymy!
 
 
 
Dla uczestników uroczystości w Trump Rink ( Central Park ) przygotowano możliwość  zbudowania i udekorowania własnych lampionów oraz wpisanie swoich życzeń na specjalnych ścianach.
 
 
 Można było także podziwiać występy taneczne i muzyczne.
   
Na informację o tym wydarzeniu natrafiłam na stronie TimeOut New York Kids. Często tam zaglądam, gdy szukam pomysłu na zorganizowanie wolnego czasu dla naszej rodzinki.
 
Szkoda że nie mogliśmy być na miejscu tego wydarzenia po zmroku. Mimo wszystko cieszyłam sie z możliwości poznania nowych dla nas tradycji i zwyczajów. 

Wszystkich  zainteresowanych gallerią zdjęć lampionów  po zmroku zapraszam tu: klik. Naprawdę warto!

 
 

4 komentarze:

 1. Bardzo fajna sprawa! Bardzo chętnie uczestniczyłabym w czymś podobnym. I faktycznie - po zmroku musi być tam magicznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak Malgosiu! Ale coz bylo poczac - sila wyzsza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne wydarzenie :) Podoba mi się album Darusia :)
  A po zmroku - to musiała być magia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze!